Pierwsza wizyta

Jak wygląda pierwsza wizyta?


Jest wizytą konsultacyjną, na której fizjoterapeuta przeprowadza krótki wywiad, wykonuje badanie przedmiotowe za pomocą testów funkcjonalnych oraz interpretuje badania obrazowe (MR,TK,RTG,USG) jeśli pacjent posiada. Przedstawia wstępny program rehabilitacji i określa potencjał pacjenta.
Jak wyglądają kolejne wizyty?


Są kontynuacją wizyty konsultacyjnej, na bieżąco monitorowane efekty pracy z pacjentem oraz dopasowywanie konkretnych technik w zależności od zmieniających się objawów.
Jak mam się ubrać na terapię?


Najlepiej wygodnie, w zależności od okolicy zabiegowej część ubrania i tak zostaje ściągnięta w celu umożliwienia wykonania konkretnych technik przez fizjoterapeutę. Na wizytę należy zabrać ze sobą swój ręcznik.
Ile czasu trwa wizyta?


Czas trwania wizyty uzależniony jest od problemu z jakim pacjent przychodzi, natomiast zazwyczaj wizyta trwa 45-60 min.
Po jakim czasie można spodziewać się efektów?


Jest to osobniczo zmiennie i trudne do określenia, w głównej mierze zależy od problemu oraz stanu z jakim pacjent przychodzi.
W jaki sposób mogę umówić się na wizytę?


Na wizytę można umówić się telefonicznie, poprzez kontakt mailowy, wiadomość na Facebooku oraz osobiście w gabinecie.
Czy udając się na wizytę muszę mieć konkretne wyniki badań?


Nie jest to konieczne, aby na wizytę konsultacyjną zabierać ze sobą wyniki z badania obrazowego. Jeśli podczas konsultacji fizjoterapeuta zaleci wykonanie i poszerzenie diagnostyki o badania obrazowe, wtedy należy wykonać i dostarczyć na kolejną wizytę.
Czy w pobliżu gabinetu znajdują się miejsca parkingowe?


Tak, dostępne są miejsca parkingowe w obrębie budynku, w którym znajduje się gabinet.